ביצוע וניהול אחזקה

ניהול אחזקה

מנהל האחזקה נדרש לסט יכולות מגוון. במרבית הארגונים מנהל האחזקה הוא הסמכות הטכנית וככזה הוא נדרש לשלוט במגוון תחומים טכנולוגים רחב מאוד. פרט ליכולות הטכנית של דיאגנוסטיקה וטיפול במערכות מורכבות, הוא נדרש גם ליכולות ניהוליות לא מבוטלות – ניהול והובלת צוות, טיפוח מקצועי, ניהול תקציבי ואפילו יכולות הנדסיות מורכבות, הובלת פרויקטים ושינויים טכניים.

ישנם ארגונים שבנו יכולת פנימית של קליטה טיפוח וקידום אך לרבים אין את היכולת או המשאבים להשקיע ולטפח מנהלים מתוך הארגון.

אנחנו מציעים ניהול מלא של מערך האחזקה שלך – יחד נאפיין ונבחר את האדם או הצוות הנכון ואת תהליכי העבודה המתאימים עבורך בשילוב הידע והמתודולוגיה שאנחנו מביאים איתנו. תקבל את הכוחות בשטח שנחוצים לטיפול בשגרת העבודה, בשילוב של גב מקצועי חזק של מטה החברה – החל מבטיחות, דרך איסוף וניתוח נתוני תקלות שבר ועד ליישום תהליכים מתקדמים של אחזקה מונעת ואחזקה חזויה. נאפיין ונפיק דוח תקופתי שייתן לך תמונת מצב עדכנית בכל נקודת זמן. 

קשה למצוא אנשים טכניים וקשה עוד יותר למצוא אנשי ניהול טכני. אצלנו תוכל לקבל אנשי מקצוע ברמת ניהול שמתאימה לצרכי השטח שלך, בשילוב של מעורבות ניהולית בהיקף מדויק שנותן לך חבילת שירות המתאימה למידותיך בהיקף ההשקעה הנכון לארגון שלך.

הובלת תהליכי שיפור באחזקה – איבחון וניתוח מצב, גיבוש תכנית שיפור

בין אם יש לך מפעל קטן או שאתה מנהל מספר אתרים תעשייתיים – ניהול נכון של הצוותים הטכניים ושל מחזור חיי הציוד שלך יביא לך ערך כספי ניכר. מערכים בעלי ערך ציוד גבוה מחייבים אותך להיות יעיל ומדויק בתהליכי האחזקה והניהול הטכני.

אחת השאלות המעניינות עבור מנהל של מערך טכני מורכב היא מה המצב שלי ומה פוטנציאל השיפור הקיים במצב זה? היכן החוזקות? היכן הפערים? והיכן מצוי פוטנציאל השיפור הגדול ביותר מבחינת החזר ההשקעה?

המתודולוגיה שלנו מאפשרת לך לקבוע באופן מדיד ומדויק את המצב הנוכחי ומצביעה באופן ברור על התחומים שבהם פוטנציאל השיפור הוא הגדול והמהיר ביותר. אנחנו מבינים שתשומת הלב הניהולית שלך יקרה ולכן אנחנו בונים תהליכים שבהם נוכל לתמוך ניהולית ושיש להם את תקופת החזר ההשקעה הקצרה ביותר. היכרות מעמיקה עם מכונות ועם טכנאים מאפשרת לנו לבנות תהליכים ריאליים תוך התייחסות מוקדמת לאתגרי התהליך הצפויים – בין אם בתהליכים של לימוד, שיפור וצמיחה, ובין אם בתהליכי גיוס ובניה מחדש.

מתודולוגיית האבחון שלנו- "16MKPI's", מבוססת על בחינה מעמיקה של 16 האינדיקטורים של האחזקה (16 Maintenance KPI's). תהליך האיבחון גורם לכמה תהליכים:

  • מיידע את הצוותים והמנהלים על תחילתו של תהליך
  • הוא גורם לגורמי הארגון להתחיל להתייחס למספרים ולנתונים ופחות לתחושות
  • הוא מייצר תובנות לגביי פערים בתוך הארגון ומאפשר דיון לגביי האופן שבו אנחנו, "הנדסת מפעל", רואים את הדברים מול האופן שבו גורמי הארגון רואים אותו
  • תהליך האיבחון מייצר מיפוי ומאפשר תיעדוף ובנייה נכונה של תכנית שיפור.

הדרכה ניהולית ומקצועית

רבים המנהלים בתעשייה שמחפשים הדרכה מקצועית טכנית וניהולית עבור צוותי האחזקה שלהם. חלקם עושים זאת עקב תלונות חוזרות ונשנות של צוותי האחזקה וחלקם מתוך רצון אמיתי לשפר לייעל את תהליכי הניהול והעבודה של הצוות שלהם.

האם דיברתם פעם בתוך הארגון על מקצוע האחזקה? על השיטות הנכונות ועל התהליכים המתאימים עבורכם? האם מנהל האחזקה קיבל ידע ייעודי בנושא ניהול אחזקה? האם צוות הטכנאים קיבל הדרכה בנושא אמינות מכונות או יישום נכון של אחזקה מונעת?

אנחנו מובילים בארץ בתחומי ההדרכה עבור תפקידי ניהול טכניים וניהול אחזקה. פרט לשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע טכניים אנחנו מציעים תהליכי הדרכה גם לצוות הניהולי שלך – מהמנכ"ל, דרך מנהל התפעול, דרך מנהל האחזקה ועד לאחרון העובדים.